Fundacja I Pójdziesz Dalej jest organizatorem projektu “Z edukacją pójdziesz dalej”
Zadanie publiczne dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Projekt stworzony został z myślą o dzieciach, młodzieży, rodzicach, nauczycielach,
pedagogach i psychologach oraz wszystkich osobach pracujących z dziećmi i dla dzieci.
Projekt obejmuje
Warsztaty grupowe. Warsztaty socjoterapeutyczne dla dzieci i młodzieży.
- Komunikacja interpersonalna: Uczestnicy uczą się skutecznej komunikacji, w tym słuchania, wyrażania swoich uczuć i potrzeb, zadawania pytań i rozwiązywania konfliktów w sposób konstruktywny.
- Rozpoznawanie emocji: Zajęcia pomagają uczestnikom w rozpoznawaniu swoich emocji oraz emocji innych osób, co jest kluczowe w budowaniu empatii i zrozumienia.
- Umiejętność radzenia sobie ze stresem: Uczestnicy zdobywają umiejętności radzenia sobie ze stresem, trudnościami emocjonalnymi i sytuacjami konfliktowymi.
Rozwijanie umiejętności interpersonalnych: Poprzez różnego rodzaju ćwiczenia i role-playing, uczestnicy uczą się budować zdrowe relacje i nawiązywać kontakty społeczne. - Budowanie samooceny: Zajęcia mogą pomóc uczestnikom w budowaniu pozytywnego obrazu siebie i zwiększeniu pewności siebie w relacjach interpersonalnych.
Zajęcia uczące przeciwdziałania przemocy rówieśniczej.
- Rozpoznawaniem przemocy: Uczniowie uczą się rozpoznawać różne formy przemocy rówieśniczej, takie jak przemoc fizyczna, psychiczna, werbalna czy cyberprzemoc.
- Kształtowaniem empatii: Zajęcia mogą pomóc w rozwijaniu empatii i zrozumienia, jakie skutki może mieć przemoc na osoby doznające przemocy.
- Umiejętnością rozwiązywania konfliktów: Uczniowie zdobywają umiejętności rozwiązywania konfliktów w sposób pokojowy, skuteczny, aby unikać eskalacji do przemocy.
- Bezpieczeństwo online: przekazywanie informacji o bezpiecznym korzystaniu z mediów społecznościowych i przeciwdziałaniu cyberprzemocy.
- Wsparcie psychologiczne: Uczniowie dowiadują się, jak szukać wsparcia psychologicznego i gdzie znaleźć pomoc, jeśli doznają przemocy.
- Promowanie mówienia o przemocy: Zajęcia zachęcają uczniów do otwartej rozmowy na temat przemocy, co może pomóc w jej zapobieganiu i zgłaszaniu incydentów.
- Rola obserwatora: Uczniowie uczą się, że są odpowiedzialni za interweniowanie lub informowanie dorosłych, jeśli widzą przemoc w swoim otoczeniu.
Zajęcia z obszaru umiejętności współpracy dla uczniów szkół podstawowych.
- Rozwijanie umiejętności społecznych: Dzięki współpracy w grupie uczniowie uczą się efektywnie komunikować, słuchać innych i wyrażać swoje pomysły, co jest kluczowym elementem życia społecznego.
- Rozwiązywanie problemów: Zajęcia grupowe uczą, jak skutecznie rozwiązywać problemy jako zespół, co jest przydatne zarówno w nauce, jak i w życiu codziennym.
- Kreatywność: Praca w grupie może pomóc w rozwijaniu kreatywności poprzez wymianę różnych perspektyw i pomysłów.
- Wzmacnianie samooceny: Pozytywny feedback od innych członków grupy może pomóc uczniom w budowaniu pewności siebie i wiary w swoje umiejętności.
- Budowanie relacji społecznych: Zajęcia ze współpracy mogą pomóc w budowaniu trwałych relacji między uczniami, co może mieć pozytywny wpływ na atmosferę w szkole i jakość życia uczniów.
Seria wykładów przeznaczonych dla studentów, rodziców, opiekunów, kadry pedagogicznej oraz specjalistów psychologów, pedagogów oraz wolnych słuchaczy.
- Stres- jego źródło i sposoby radzenia sobie z nim
- Uzależnienia- jak rozpoznać i zapobiegać
- Samookaleczenia i próby samobójcze
- Depresja-jak rozpoznać, jak zapobiegać i jak pomagać oraz wspierać w zdrowiu psychicznym.
Zajęcia, warsztaty oraz wykłady odbywać się będą w okresie od października do grudnia w trzech szkołach na terenie województwa mazowieckiego.
Harmonogram projektu:
- Warsztaty Grupowe Socjoterapeutyczne, młodzież odbywać się będą we wtorki, środy oraz w czwartek w XXIV Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Norwida w Warszawie, Obozowa 60, 01-423 Warszawa
- Warsztaty Grupowe Socjoterapeutyczne, dzieci odbywać się będą w poniedziałek, Wtorek oraz środę w Szkole Podstawowej nr 225 im. Józefa Gardeckiego, ul. Brożka 15, 01-451 Warszawa
- Zajęcia z przeciwdziałania przemocy rówieśniczej odbywać się będą we wtorki, środy oraz czwartek w Zespole Szkół Publicznych Nr 2 w Kobyłce, Elizy Orzeszkowej 3/5, 05-230 Kobyłka
- Wykład Uzależnienia odbędzie się 28.10.2024r w poniedziałek w godzinach 18.00-19.30 w XXIV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Norwida w Warszawie, Obozowa 60, 01-423 Warszawa
- Wykład Samookaleczenia i Samobójstwa odbędzie się 24.10.2024r w czwartek w godzinach 15.30-17.00 w Zespole Szkół Publicznych Nr 2 w Kobyłce, Elizy Orzeszkowej 3/5, 05-230 Kobyłka
- Wykład Depresja u dzieci odbędzie się w dniu 17.10.2024r czwartek w godzinach 17.00-18.30 w Zespole Szkół Publicznych Nr 2 w Kobyłce, Elizy Orzeszkowej 3/5, 05-230 Kobyłka
- Wykład Stres odbędzie się w dniu 6.11.2024r w środę w godzinach 18.00-19.30 w Szkołe Podstawoej nr 225 im. Józefa Gardeckiego, ul. Brożka 15, 01-451 Warszawa
- Wykład Zdrowie psychiczne odbędzie się w dniu 6.11.2024r w środę w godzinach 19.45-21.15 w Szkole Podstawowej nr 225 im. Józefa Gardeckiego, ul. Brożka 15, 01-451 Warszawa
UDZIAŁ W WARSZTATACH, ZAJĘCIACH ORAZ W WYKŁADACH JEST BEZPŁATNY!!!
Dokumenty do pobrania
Tutaj możesz przejrzeć projekty dotychczas realizowane przez naszą fundację "I Pójdziesz Dalej".